Dramatické klání o českou golfovou jedničku lépe zvládl Lieser

Dramatické klání o českou golfovou jedničku lépe zvládl Lieser

Ještě v úvodu druhé devítky měl Ondřej Lieser parádní náskok čtyř jamek, Stanislav Matuš ale zabojoval a souboj o českou golfovou jedničku pořádně zdramatizoval. Nakonec ale odešel jako poražený. 


Po desáté jamce vedl Lieser už o 4, ale na jedenáctce ztratil míček v lese, na dvanáctce drajvoval do hrany bunkeru pod jamkou a těžkou příhru nedostal moc blízko k jamce. Matuš se tím pádem dostal na vlnu. Po šestnácti jamkách poté byl stav vyrovnaný, na sedmnáctce se ale Matuš dostal drivem do bunkeru a ránu do greenu nedostal tam, kam by potřeboval a Lieser nezaváhal.

Na osmnáctku šel s Matuš s tím, že musí tlačit, aby si vynutil prodloužení. Druhou ranou se oba borci dostali poblíž greenu. Lieser pak z bunkeru ránu dostal pouze do roughu, ale Matušovi se příhra nepovedla. Jamku Lieserovi daroval a tím i celý zápas.  Lieser si tak odnesl šek na 130 tisíc korun a poražený Matuš si odnesl 20 tisíc korun. Šek ve stejné výši za hole-in one nevybojoval nikdo.

„Po pauze to bylo náročné fyzicky i psychicky, nejsme moc rozehraní, turnajová rutina chybí. Byl to veliký boj, naštěstí jsem z toho vyšel jako vítěz, za což jsem samozřejmě rád“, okomentoval dnešní střetnutí Ondřej Lieser.

Stejně dopadli i čtyři odvážní novináři, kteří si vyzkoušeli ProQuip Contest na šesté jamce. Nikdo z nich za dohledu fotografů a kamer míček na green nedostal.