Jiménez, Jiménez a znovu Jiménez. Rekordní start oslavil parádním kolem

Jiménez, Jiménez a znovu Jiménez. Rekordní start oslavil parádním kolem

Na European Tour se dnes řešilo jediné jméno - Miguel Ángel Jiménez. Španělský golfista slaví rekordní start a na Hero Open v Anglii začal naprosto skvostně. 


Ve vedení je po prvním kole jeho krajan Sebastian Rodríguez García. Ten sice vyrobil hned dvě chyby, kromě toho ale zahrál osm birdie a dva eagly. Neuvěřitelné kolo tak zakončil se skóre -10.

Druhou pozici obsadil další Španěl, konkrétně Pablo Larrazabal. A s ním toto místo dělí i nový rekordman Miguel Ángel Jiménez. Ten nastoupil do svého 707. turnaje na okruhu European Tour a v prvním kole zahrál osm ran pod par bez jediné chyby.

Mohlo tedy být i lépe, Jiménez měl několik dalších nadějných puttů do birdie. Na druhé straně mohlo být i hůře, když na jedné z jamek málem trefil vodu. Štěstí si ale tento sympatický golfista zcela jistě zasloužil.

Co se dalších hvězdných hráčů týče, Wil Besseling hraje pět pod par stejně jako Thomas Detry, v červených číslech jsou i Alexander Levy, Callum Shinkwin, Ross Fisher, Soren Kjeldsen či navrátilec Thorbjorn Olesen.

Dán si připsal kolo za 70 ran (-2) s pěti birdie, jedním bogey a jedním dabláčem. Hrozivý start poté mají za sebou Andrea Pavan a Eddie Pepperell (+4) či Edouardo Molinari (+7).