Rodrígueze dohnal Horsfield, Jiménez tempo neudržel, ve hře ale zůstává

Rodrígueze dohnal Horsfield, Jiménez tempo neudržel, ve hře ale zůstává

Oslavenec Miguel Ángel Jiménez své tempo z úvodního kola nevydržel, na děleném šestém místě ale zůstává ve hře o titul. První místo dělí jeho krajan Sebastian García Rodríguez s domácím borcem Samem Horsfieldem. 


Jiménez hned na jedničce chyboval, po sedmé jamce už byl ale -2 za kolo a -10 celkově. Dostal se tak do děleného vedení. Tempo ale neudržel, během čtyř jamek přišel o tři rány a birdie na sedmnáctce zachránil kolo alespoň v paru.

Šesté místo dělí Jiménez s hráči jako Mikko Korhonen, Alexander Levy či Mathieu Pavon. Výše jsou Thomas Detry po dalším kole za 67, v čele je poté duo Rodríguez - Horsfield.

Anglický golfista zahrál kolo dne za 63 ran s eaglem na čtyřparové čtyřce a sedmi birdie. 

Co se hráčů mimo cut týče, o víkendu si nezahrají taková esa jako Guido Migliozzi, Nicolas Colsaerts, Joost Luiten, Alvaro Quiros, Edoardo Molinari, Thorbjorn Olesen, Eddie Pepperell či Andrea Pavan.

Olesen měl brutální výpadky na trojce a šestce. Na obou zahrál triple-bogey a vyřadil se tak ze hry. Pepperell se po prvním nepovedeném kole raději odhlásil, naprosto nečekané skóre poté zahrál italský golfista Andrea Pavan.

Ten by šel včera pod par, nebýt ovšem jedenáctky, na které si připsal devítku a skóre +5. Dnes nezahrál jediné birdie, poztrácel deset ran a skončil beznadějně na poslední pozici.