V nedohraném prvním kole na Kypru si skvěle vedli Donaldson či Sullivan

V nedohraném prvním kole na Kypru si skvěle vedli Donaldson či Sullivan

Šest hráčů své úvodní kolo Cyprus Open nedohrálo, zůstalo na osmnácté jamce. Ve vedení je anglicko-americké duo Waite - Veerman, skvěle ale začal například i Jamie Donaldson. 


Američan Johannes Veerman na svůj první titul z European Tour čeká, po prvním kole Cyprus Open má ale slušně našlápnuto. Pět birdie, eagle a žádná chyba, suma sumárum skóre -7.

První místo ale dělí, neboť famózně zahrál i 974. hráč světa Mitch Waite. Stejný počet ran nasbíral i přes dvě chyby, které vyrobil na třináctce a následně na patnáctce.

O jediný úder zpět jsou Jamie Donaldson, Andy Sullivan, Sami Välimäki, na skóre -5 najdeme Thomase Detryho, Lorenza Gagliho či Clementa Sordeta.

Naopak výrazně za očekáváním zůstal Ross Fisher (+3). V mizérii na evropské půdě poté pokračuje Hao-Tong Li, po prvním kole je se skóre +4 dělený stý. Zapsal sice pět birdie, ale také double na patnáctce a quadruple-bogey na čtyřparové čtyřce.

O komickou vložku kola se postaral Angličan Callum Shinkwin, kterému na závěrečné jamce kola po odpalu odletěl míček do papírové tašky. Od rozhodčích obdržel free drop a nakonec zahrál birdie. I díky němu je na dělené osmnácté pozici s výsledkem -4.