Spieth je znovu blíže titulu, Wallace největším soupeřem

PGA TOUR
Spieth je znovu blíže titulu, Wallace největším soupeřem

Jordan Spieth prožil famózní druhou devítku v rámci třetího kola Valero Texas Open a dělí vedení s Angličanem Mattem Wallacem. Zabojoval i Rickie Fowler, dnes ale bude potřebovat zázrak.


Rickie Fowler začal Moving day mizerně. Na prvních čtyřech jamkách hrál tři nad par, do konce devítky ale své skóre opět srovnal na even PAR. Na druhé devítce sice jednou zachyboval, přidal ale čtyři birdie a dostal se na solidní skóre -3.

Jednu chvíli to znamenalo ztrátu šesti ran na čelo, která by se teoreticky dala dohnat. Jenže famózně zahráli Jordan Spieth a Matt Wallace. Zklamal Cameron Tringale, zahrál jednu ránu nad par a před finále je ve ztrátě čtyř ran.

Na třetí místo se propracoval Charley Hofmann, kterému Valero Texas Open neuvěřitelně svědčí. Od roku 2006 je zde na skóre -99, I on ale ztrácí tři údery.

Jordan Spieth měl velké problémy se skórováním, první birdie zahrál až na devítce, následně musel zachraňovat par na jedenáctce. Poté ale rozjel smršť, pěti birdie na posledních sedmi jamkách se dostal do čela.

To Matt Wallace začal skvěle, na úvodních dvou jamkách dvě birdie, poté ale pary až do jedenáctky, kde na rozdíl od Spietha chyboval. Od té doby už byl znovu bezchybný a díky čtyřem birdie je plnohodnotně ve hře o titul. Dnes půjdou tito dva ve společném závěrečném flightu a právě tito hráči by si to měli rozdat o titul.