Leaderboard Masters 2021: Matsuyama se dočkal, finálové drama nezvládl Schauffele

PGA TOUR
Leaderboard Masters 2021: Matsuyama se dočkal, finálové drama nezvládl Schauffele

Ačkoliv se to velmi dlouho nezdálo, finálové kolo končilo velmi dramaticky. Nakonec ovšem rozhodla jediná rána, kterou Xander Schauffele poslal do vody. Vítězem Masters 2021 je tak Hideki Matsuyama, který přepsal japonské dějiny. 


-10 Hideki Matsuyama

Hideki Matsuyama to zvládl. Kolo nezačal vůbec dobře, na jedničce z toho bylo bogey. Poté se ale rozehrál a třemi birdie na první devítce si vypracoval náskok až pěti ran. Postupně ale začal náskok stahovat především Xander Schauffele. Na patnáctce navíc trefil vodu a zapsal bogey, stejný výsledek zahrál i na šestnáctce, kde měl pro změnu trojputt. To už byl ale v naprosté pohodě. Na osmnáctce přišlo další bogey, finále tak hrál nad par. Přesto se raduje ze senzačního triumfu na Masters. 

-9 Will Zalatoris

Premiérová sezóna na PGA Tour je už nyní korunována fantastickým úspěchem. Will Zalatoris zvládl i čtvrté kolo pod par a končí samostatný druhý! Ve finále hrál dva zbytečné trojputty, kvůli nim nakonec přišel o možnost bojovat o zelené sako. Samostatná druhá pozice je ale pro 27. hráče světa skvělým výsledkem. 

-7 Xander Schauffele a Jordan Spieth

Jordan Spieth začal pozdě. Po šesti jamkách hrál za +2, od devítky až do sedmnáctky pro změnu za -5. Na poslední jamce ještě přišlo bogey, to už ale na nevítězství nemohlo nic změnit. Velmi blízko byl naopak Xander Schauffele. Po povinném birdie na patnáctce a chybě Matsuyamy ztrácel jen dvě rány.

Jenže na šestnáctce trefil vodu, nepomohl si ani přihrávkou a první triple-bogey v kariéře na majorech jej stálo vítězství. S děleným třetím místem tak zřejmě spokojen nyní nebude. 

-6 Marc Leishman a Jon Rahm

Kolo dne zahrál uvolněný Jon Rahm. Žádná chyba, eagle už na dvojce a další čtyři birdie. Dělenou pátou pozici má s Marcem Leishmanem, který podobně jako Justin Rose přišel o výsledek -7 a finále hrál nad par.

-5 Justin Rose

Naprosto brutální putt do birdie na osmnáctce zahrál Justin Rose. Jen škoda, že po vzoru Kevina Na svou chůzí za běžícím míčkem nedokončil. To bylo ale asi to jediné, co stálo za řeč. Rose, lídr po prvním i druhém kole, se finále protrápil. Samostatná sedmá pozice není zlá, ale před víkendem rozhodně myslel na víc.

-4 Corey Conners a Patrick Reed

-3 Tony Finau a Cameron Smith

-2 Stewart Cink, Brian Harman, S.W. Kim, Robert MacIntyre, Kevin Na, Webb Simpson

Poslední pozice, která zajistila start na příštím ročníku Masters. Opět si jej tak zahraje například Skot Robert MacIntyre či Stewart Cink, od kterého se to opravdu nečekalo. Po první rundě za +2 už nad par nezahrál a tak se sedmačtyřicetiletý hráč do Augusty příští rok vrátí. 

-1 Tyrrell Hatton, Scottie Scheffler, Collin Morikawa

even PAR Viktor Hovland, Phil Mickelson, Justin Thomas, Shane Lowry, Harris English

+1 Paul Casey, Ian Poulter a 6 dalších

+2 Matt Fitzpatrick a 3 další

+3 Martin Laird a Henrik Stenson

+4 Bernd Wiesberger a 5 dalších

+5 Bryson DeChambeau, Tommy Fleetwood a Brendon Todd

Eagle na třináctce, ale jinak další mizerné kolo za 75. Bryson DeChambeau potvrdil, že mít dělový drive v Augustě nic neznamená. Propadl se i Tommy Fleetwood, finále jej nezastihlo v dobrém rozpoložení. Stejný počet birdie jako bogey, ale dvě double-bogey s vodou na šestnáctce, kde v úvodní rundě zahrál eso. 

+7 Jason Kokrak

+8 Billy Horschel a J.M. Olazabal

Na třináctce měl Billy Horschel skóre -2, tedy až do včerejška. To zahrál sněhuláka a emocím dal značný průchod. Nakonec končí až dělený padesátý, stejně jako J.M. Olazabal, který si celý turnaj opravdu užil. Zakončil jej krásným birdie na osmnáctce. 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Golf Gods (@golf_gods)

+9 Francesco Molinari

Propadlíkem finále je bezpochyby Francesco Molinari. Dal vzpomenout na selhání z před dvou let. O titul sice tentokrát nehrál, v průběhu finále se mu ale ani jednou nepovedlo zaskórovat. Místo toho sedmkrát hrál birdie a na neoblíbené šestnáctce dokonce double-bogey. 

+10 Jim Herman

+11 Adam Scott