Českou advokátní komoru chce posunout do 21. století i předsedkyně ČAFH Vochoska Haindlová

Českou advokátní komoru chce posunout do 21. století i předsedkyně ČAFH Vochoska Haindlová

Dnešním dnem zahajuje činnost nová platforma Komora 2.0. Sdružilo se v ní prozatím 14 advokátních kanceláří z většiny krajů České republiky. Komora 2.0 zároveň na svém webu představuje své kandidáty do představenstva, kontrolní rady i kárné komise, pro které chce získat podporu na podzimním volebním sněmu České advokátní komory. Tato profesní komora, jejíž součástí je i předsedkyně České asociace fotbalových hráčů Markéta Vochoska Haindlová, má být podle zveřejněného programu Komory 2.0 šikovnější, chytřejší a dostupnější.


Česká advokátní komora jako moderní instituce schopna se flexibilně adaptovat v rámci nových technologií, způsobů komunikace se svými členy i systémů své vlastní správy. Tak si advokátní stavovskou organizaci představují členové spolku Komora 2.0.

„Všichni máme jedno společné. Nechceme si stěžovat na to, co nám ČAK nedává. Uznáváme, že už teď dělá obrovský kus práce. Nyní podle nás nastal čas pracovat na tom, aby nám všem komora dávala ještě mnohem víc.  Nabízíme kolegyním a kolegům z advokacie své zkušenosti a svůj čas pro to, abychom společně vytvořili komoru takovou, jakou bychom ji i my sami chtěli mít. A jakou si myslíme, že můžeme mít všichni rádi,“ říká duchovní otec celé myšlenky nové platformy Lukáš Slanina, partner advokátní kanceláře ARROWS.

Vzdělávání je další oblastí, na kterou se chce Komora 2.0 zaměřit. Lucie Dolanská Bánayaiová, partnerka kanceláře Bányaiová Vožehová, k tomu dodává: „Vzdělávání koncipientů i advokátů chceme nejen dostupné – ať už online, nebo regionálně – ale také vedené odborníky s opravdovými lektorskými schopnostmi.“ 

„Ukažme všem tam venku, že i advokáti jsou lidé,“ uvádí s nadsázkou Pavel Kroupa, partner kanceláře KROUPAHELÁN, a už vážněji doplňuje: „V Komoře 2.0 vidíme velký prostor pro přiblížení ČAK jejím členům, advokátkám a advokátům, a zároveň pro zlepšení obrazu advokacie ve společnosti.“

Naslouchání advokátům nejen v regionech, aby pro ně komora nebyla jen abstraktní institucí, ke které nemají žádný vztah, je další prioritou programu Komory 2.0. „Chceme pracovat na větší stavovské solidaritě a komoře, která tu je pro advokáty a bude jim oporou, a to včetně regionů,“ říká Vítězslav Paděra z kanceláře PADĚRA, RADA & PARTNEŘI.

Komora 2.0 sdružuje advokátky a advokáty z celé České republiky a má za cíl učinit Českou advokátní komoru šikovnější, chytřejší a dostupnější. V podrobnostech jsou její program, kandidáti a podporovatelé uvedeni na webu www.komora20.cz.