Českou elitu čeká v srpnu Czech Open, půjde o generálku na Czech Masters

Českou elitu čeká v srpnu Czech Open, půjde o generálku na Czech Masters

Ani letos v kalendáři golfových turnajů v Česku nechybí Czech Open 2022, který se opět hraje v „domově Czech Open“, na hřišti Royal Beroun Golf Clubu v termínu 11. – 14. srpna 2022. Pořadatel, kterým je letos přímo Royal Beroun Golf Club, počítá se startovním polem 144 hráčů, profesionálů i amatérů, z Česka i ze zahraničí.


„Oproti loňskému roku skončil titulární partner turnaje, ale chtěli jsme ho zachovat a pokračovat v jeho tradici, proto jsme se rozhodli uspořádat turnaj vlastními silami a z velké části ve vlastní režii,“ uvedl prezident Royal Beroun GC Vojtěch Matějček.

Turnaj pod záštitou ČGF a PGAC se hraje od 11. do 14. srpna, je čtyřkolový a po dvou kolech následuje pro 40 nejlepších hráčů včetně dělných míst. Hraje se opět týden před vrcholem domácí sezony, kterým je podnik DP World Tour, turnaj D+D Real Czech Masters na Albatrossu.

A právě spolupráce se společností Relmost, promotérem turnaje Czech Masters, je novinkou, která může výrazně zvýšit konkurenci i kvalitu startovního pole berounského Czech Open.

„Dohodli jsme se se společností Relmost, že osloví zhruba osmdesátku profesionálních hráčů působících na Challenge Tour, kteří nemají zajištěnou přímou účast na Czech Masters a jsou na tzv. čekačce, že mají možnost si v týdnu před turnajem zahrát Czech Open. Bereme to jako velkou šanci, jak zkvalitnit startovní pole našeho turnaje,“ konstatoval Vojtěch Matějček.

Celkové prize money Czech Open budou minimálně 400 tisíc korun, ale to se ještě může změnit. „Pracujeme na tom, abychom částku na odměny hráčů ještě zvýšili. Prioritou pro letošní ročník pro nás ale je, aby se turnaj odehrál, byť i ve skromnějších podmínkách,“ doplnil Vojtěch Matějček.

Ve startovním poli se počítá se 144 hráči – s 80 profesionály, 40 amatéry s hcp max. 8,0 a hranicí je věk minimálně 15 let, plus s dalšími 24 hráči na divokou kartu. Výsledky turnaje se započítávají do amatérského světového žebříčku WAGR a do Order of Merit PGAC. Startovné 3000 korun zahrnuje soutěžní hru a občerstvení ve hře. Uzávěrka přihlášek je 31. 7. 2022 ve 12 hodin.