České bitvy ve Francii a Španělsku: Melecká a Mrůzek v paru, ostatní nad

České bitvy ve Francii a Španělsku: Melecká a Mrůzek v paru, ostatní nad

Tři Češky a čtyři Češi vstoupili do turnajů Ladies European Tour a Challenge Tour. Po první rundě si nejlépe vedou Tereza Melecká a Filip Mrůzek, ani jeden ze sedmi hráčů ale nezačal kolem pod par daného hřiště. 


Kristýna Napoleaová na Jabra Ladies Open nestartuje a stabilní duo Tereza Melecká - Šideri Váňová doplnila Klára Sionková, dcera bývalého fotbalového reprezentanta Libora Sionka. 

První runda se ale české naději vůbec nepovedla. Na hřišti Evian Resort Golf Club nezahrála jediné birdie a k osmi parům připsala sedm bogey a tři double-bogey. Nad par zahrála také Šideri Váňová, té se alespoň skvěle povedl závěr kola.

Po birdie na trojce začala ztrácet a dvě jamky před koncem hrála šest ran nad par. Poté ale přišlo birdie a na závěrečné jamce dokonce eagle. Nejlépe poté turnaj odstartovala Tereza Melecká. Tři birdie, stejný počet bogey a kolo v paru stačí na dělenou šestnáctou pozici.

Co se českých mužů týče, ve druhé stovce se po úvodní rundě turnaje Challenge de Espaňa nachází Gordan Brixi (+5) a Šimon Zach (+7). Bláznivé kolo poté prožil nejlepší český golfista Ondřej Lieser.

Na úvodní devítce trefil tři birdie, ale čtyřikrát chyboval. Po bogey na desítce zabral a třikrát v řadě dokázal zaskórovat. O všechny rány ale přišel na čtyřparové šestnáctce, kde zahrál triple-bogey. Po birdie na sedmnáctce tak kolo zakončil se skóre +1 (73 ran) a momentálně dělí 43. místo.

O ránu lépe si vedl Filip Mrůzek. Ten taktéž chyboval na šestnáctce, tam ale z toho bylo jen bogey. Ty celkem zahrál čtyři, přidal ale stejný počet zásahů a aktuálně tak dělí solidní 29. příčku.