Mladí čeští golfisté se stali mistry Evropy v týmové soutěži

Mladí čeští golfisté se stali mistry Evropy v týmové soutěži

Tým ve složení Louis Klein, Jakub Janda, Kristina Lebová a Tiphani Knight porazil na European Young Masters ve Finsku všech 28 reprezentačních týmů včetně favorizovaných Španělů, Italů, Angličanů nebo Francouzů.


V úvodu turnaje táhli český výběr do šestnácti let Louis Klein a Jakub Janda, ve druhém kole se ale přidaly i Kristina Lebová s Tiphani Knight. Díky parádnímu závěru z toho nakonec byly zlaté medaile.

Lebová zahrála ve druhém kole -4, což jí vyneslo dokonce stříbrnou medaili v individuální soutěži. K celkovému prvenství chyběla talentované Češce jediná rána.

Klein i Janda zase ve druhém kole ukázali psychickou odolnost, když se oba dokázali z plusových čísel dostat na par. Klein bral v individuální soutěži dělené páté místo, Janda se podělil o osmou příčku.

Na hřišti Linna Golf poblíž města Hämeenlinna se dařilo také debutující Knight, která skončila na děleném patnáctém místě s tím, že ve druhém kole zahrála jednu ránu pod par.

Tým kouče Petra Němečka a kapitána Milana Mojžíše tak ovládl turnaj s celkovým skóre -9, druhé skončilo Španělsko, třetí Itálie.