Fantazie! V Berouně si příští týden zahraje i Julien Brun

Fantazie! V Berouně si příští týden zahraje i Julien Brun

Doslova „last minute“ a zároveň hodně zajímavý úlovek se podařil organizátorům golfového turnaje Czech Open 2002. V Berouně si na turnaji s dotací půl milionu korun, který se koná od 11. do 14. srpna, zahraje i Julien Brun, který je členem první evropské ligy DP World Tour a letos skončil například dělený osmý na British Masters.


Třicetiletý Francouz má k Česku hodně blízký vztah. Je totiž členem Albatross Golf Clubu a týden po Czech Open bude startovat i na podniku evropské tour D+D Real Czech Masters právě na Albatrossu.

Brun v minulosti prošel nižšími sériemi jako PGA Tour Canada, Alps Tour, Pro Golf Tour a nakonec díky dvěma triumfům na Challenge Tour v roce 2021 získal členství i v první evropské lize. Letos na DP World Tour odehrál 18 turnajů a v nich dvanáctkrát prošel cutem. Jednou skončil na British Masters v první desítce a celkem sedmkrát v top 30.

Naposledy hrál nejprve na Irish Open, kde skončil dělený 30. a poté si „odskočil“ i do zámoří, kde na společném podniku PGA Tour a DP World Tour Barbasol Championship obsadil dělené 27. místo V letošní sezoně si vydělal už bezmála 300 tisíc euro, tedy téměř osm milionů korun.

Czech Open v Berouně je pro Bruna vítanou možností se dobře rozehrát před Czech Masters, které se hraje vlastně na jeho domácím hřišti.

Účast 30letého Francouze, který se v minulých letech potkával s řadou českých hráčů i na Pro Golf Tour, kde vyhrál dva turnaje v roce 2020 a i díky tomu získal kartu o úroveň výš na Challenge Tour, bude pro domácí hráče výzvou poměřit se s ním. Už tak kvalitní obsazení českými profesionály ještě rozšířil Michal Pospíšil, který je mimochodem také hráčem Albatrossu.

Ve startovní listině figurují i další zajímavá jména – vedle teprve 12letého českého talentu Louise Kleina také syn bývalého skvělého českého tenisty stejného jména Cyril Suk, nebo bývalý olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle.

Turnaj se hraje na hřišti Royal Beroun Golf Clubu od čtvrtka 11. 8. do neděle 14. 8.