Mrůzek má zpět zatoulané hole. Na Czech Open ztrácí na Bruna 2 rány

Mrůzek má zpět zatoulané hole. Na Czech Open ztrácí na Bruna 2 rány

Francouz Julien Brun potvrzuje na turnaji Czech Open 2022 nejen roli favorita, ale především svou golfovou kvalitu. Na hřišti Royal Beroun Golf Clubu je po dvou kolech na skóre -12 a vede o dvě rány před obhájcem vítězství z loňska Filipem Mrůzkem. Třetí je se skóre -8 nejlepší amatér David Tomi.


Začátek druhého kola sice nebyl v podání Bruna úplně přesvědčivý. Nejprve poslal drive z odpaliště jedničky hodně vpravo až na cestu, ale nakonec zachránil par. Na dvojce už se mu to nepovedlo, ale bylo to jediné bogey, které ve zbytku kola bohatě vyvážil šesti birdie.

Kolo dohrál golfista, který je členem na nedalekém Albatrossu a příští týden ho čeká start na Czech Masters, se skóre 5 ran pod par a celkově vede s výsledkem -12.

„Dnešní kolo bylo o poznání obtížnější. Hlavně na začátku jsem měl trochu problémy. Postupně se ale všechno srovnalo. Nejvíc mě držela krátká hra. Jsem rád za těch pět pod par, protože hřiště není ani trochu snadné. Je tady spousta jamek skórovacích, ale také hodně těžkých jamek, kde musíte dobře zvolit strategii a nedělat chyby,“ konstatoval Brun.

O dvě rány za ním zaostává před víkendovými koly Mrůzek, který loni Czech Open vyhrál. Jako jediný hráč už potřetí. „Nebyly to jednoduché podmínky, hodně foukalo a mně se v těch podmínkách podařilo zahrát čisté kolo se třinácti pary a pěti birdie,“ prohlásil Mrůzek, který je s 10 ranami pod par druhý.

Největší radost ale měl z toho, že se mu konečně vrátily ztracené hole, které se mu zatoulaly při jeho cestě na turnaj do Irska. „Vrátily se mi po dvanácti dnech. Toulaly se někde mezi Dublinem a Aténami. Kufr nemám do dneška. Jsem strašně rád, že mám hole zpátky, je to na mojí hře strašně znát,“ dodal Mrůzek.

Společně s Mrůzkem hrál ve flightu amatér z Albatrossu David Tomi, který zahrál tři rány pod par a s celkovým skóre -8 se posunul na třetí příčku jako nejlepší amatér. Za ním se jen o ránu zpět srovnala trojice Michal Pospíšil, Aleš Kořínek a Slovinec Žan Luka Stirn.

„Oproti prvnímu kolu, ve kterém jsem zahrál pět pod, nebyl v mojí hře až takový rozdíl. Ale dvě chyby železy na tříparech a dva trojputty mě stály čtyři rány, a to je ten rozdíl. Ale jsem rád za konec kola, který se mi povedl – birdie na sedmáctce a eagle na osmnáctce,“ okomentoval druhé kolo Pospíšil, další zástupce Albatrossu.

Se svou hrou byl spokojený i Kořínek. „Největší, ale vlastně jediná chyba přišla na trojce. Po drivu jsem skončil u stromu, ale dokázal jsem se vyhrát, jenže pak přišel čtyřputt a double bogey. Ale jinak to nebylo v poli špatné, měl jsem dobrá železa. Ani puttování nebylo špatné, jen mi vždycky chyběl kousek. Nepadalo to tam,“ prohlásil Kořínek.

Na osmé místo se posunul Šimon Zach díky kolu čtyři rány pod par. „Víceméně se moje hra podobala té včerejší, jen s tím rozdílem, že jsem na konec kola nezahrál dvě bogey, ale par a birdie. Ještě to chce proměňovat víc puttů, ale snad to přijde,“ přál si Zach.