Mezinárodní výběr ostudu neudělal, Presidents Cup ale opět mají Američané

Mezinárodní výběr ostudu neudělal, Presidents Cup ale opět mají Američané

Po dvou dnech to chvíli vypadalo na pořádný debakl a ostudu pro mezinárodní výběr. Ten ale zabral a chvíli mohl snít i o senzačním obratu. Zázrak ale nepřišel a Presidents Cup znovu slaví Američané. 


Před finálovými singly vedli Američané nad mezinárodním výběrem 11:7 a očekávalo se, že svou pouť dotáhnou do vítězného konce. Tým kolem Trevora Immelmana se ale nevzdal a v jednu chvíli duel senzačně dramatizoval.

Skvěle hrál S.W. Kim, který díky drtivému závěru přehrál a připravil o neporazitelnost Justina Thomase. Po deseti jamkách měl k senzaci blízko i Cameron Davis, s Jordanem Spiethem hrál nerozhodně. Poté ale Spieth uhrál tři birdie, na patnáctce přidal par a svůj perfektní týden orámoval i pátým bodem.

Trevor Immelman mírně překvapil tím, že až ke konci poslal do hry Sungjae Ima a Toma Kima. Im si nad Cameronem Youngem vypracoval náskok tří jamek už po prvních třech, skvěle hrál i Kim, který po jedenácti jamkách vedl nad Maxem Homou o tři.

Jenže už v té chvíli bylo zřejmé, že Američané o Presidents Cup opět nepřijdou. Důležitý půlbod nad Hidekim Matsuyamou vybojoval Sam Burns, Patrick Cantlay poté porazil Adama Scotta a nezaváhal ani Tony Finau. Definitivní jistotu přidal Xander Schauffele, který sice přišel o náskok tří jamek nad Coreym Connersem, na patnáctce si ale vzal vedení zpět a dokázal jej udržet.

Mezinárodnímu týmu tak nepomohlo ani vítězství Sebastiana Muňoze nad evidentně se trápící světovou jedničkou Scottiem Schefflerem. K.H Lee porazil Billyho Horschela a Christiaan Bezuidenhout si poradil s Kevinem Kisnerem.

A evidentně by uspěl i Tom Kim. Ten ale ztratil motivaci a také soustředěnost, Homa ovládl od dvanáctky do patnáctky čtyři jamky v řadě a i on je nakonec neporaženým hráčem, když dokázal získat čtyři body.

Američané v singlech zvítězili 6,5:5,5 a celkově mezinárodní tým porazili o pět bodů (17,5:12,5). Nic se tak nemění a Presidents Cup mají opět v moci Američané - Davis Love III byl v pozici kapitána znovu úspěšný.