Od zítřka PGA Tour i DP World Tour s jasnými favority

PGA TOUR
Od zítřka PGA Tour i DP World Tour s jasnými favority

V Jacksonu ve státě Mississippi se uskuteční Sanderson Farms Championship a jasným favoritem je Američan Sam Burns, který se jako debutant v minulém týdnu radoval ze zisku Presidents Cupu. Obdobná situace s favoritem panuje i na DP World Tour. 


Dva jasné favority mají nadcházející turnaje PGA Tour a DP World Tour. Na prvně jmenované Tour se od zítřka hraje v Jacksonu v Mississippi Sanderson Farms Championship a hlavním favoritem na zisk titulu je Sam Burns.

Ten v minulém týdnu debutoval v Presidents Cupu a Američanům pomohl k vítězství nad mezinárodním výběrem. Burns ale nijak nezářil, po boku Scottieho Schefflera získal jen půlbod a v singlech neporazil Hidekiho Matsuyamu. Ze čtyř možných bodů získal jediný.

Na Sanderson Farms Championship je ale obhájcem triumfu a i proto je v Country Clubu jasným favoritem. Dle PointsBet Sportsbook se na Burnse dá vsadit v kurzu 10:1, další možností je triumf Sahitha Theegaly nebo Russella Henleyho (20:1).

Podobná situace je i na DP World Tour, kde se v tomto týdnu bude hrát Alfred Dunhill Links Championship na hřišti Old Course v St. Andrews. A primárním kandidátem na vítězství je Rory McIlroy, který se do St. Andrews vrací poprvé od neúspěšného tažení za vítězstvím při 150. The Open.

Při Pro-Am turnaji se bude hrát hned na třech hřištích - Old Course, Kingsbarns a Carnoustie. McIlroy bude hrát se svým otcem Gerrym, a když naposledy bojoval v tomto turnaji, skončil druhý.

Ze světové padesátky do Skotska odcestovalo hned deset hráčů, pozornost bude upřena i na Matta Fitzpatricka, Shanea Lowryho, Tyrrella Hattona či Tommyho Fleetwooda. Právě tito hráči jsou favorizováni ihned za McIlroyem. Zatímco na McIlroye se dá vsadit v kurzu 4:1, ostatní hráči mají minimálně dvouciferný kurz.

Nesmírně zajímavé bude sledovat i Billyho Horschela, Louise Oosthuizena či Dannyho Willetta, který před dvěma týdny přišel kvůli obrovské minele o jasný triumf na PGA Tour.