V St. Andrews září Francouzi, McIlroy až na začátku páté desítky

DP World Tour
V St. Andrews září Francouzi, McIlroy až na začátku páté desítky

Turnaj DP World Tour Alfred Dunhill Links Championship skvěle rozjeli francouzští golfisté. V čele je Romain Langasque, jen jednu ránu ztrácí Frederic Lacroix a o další úder zpět najdeme Antoine Roznera. 


Když Rory McIlroy na dvojce trefil další birdie, dostal se na skóre -5 a taktéž na dělené vedení. Poté nicméně zahrál dvě bogey a jediné birdie, ztráta na čelo je ale po první rundě Alfred Dunhill Links Championship daleko propastnější.

McIlroy se nakonec propadl až na dělené čtyřicáté místo, to dělí třeba s Tyrrellem Hattonem nebo s Francescem Molinarim. Čelo je od těchto hvězd vzdálené přesně sedm ran. Naprosto parádně totiž odstartoval Francouz Romain Langasque, který i přes jednu chybu upsal jedenáct ran. Na osmi jamkách totiž trefil birdie a hned na dvou si připsal eagle.

Bezchybně začal jeho krajan Frederix Lacroix, taktéž na dvou jamkách upisoval dvě rány a na svého kolegu ztrácí jediný úder. O další ránu zpět je poté třetí Francouz, Antoine Rozner. Ten zahrál také čistě, ovšem bez eaglu.

Dalšího Francouze poté najdeme na dělené jedenácté pozici, jde o námi dobře známého Juliena Bruna, který se v srpnu hned dvakrát představil v Česku. O jednu ránu lépe zahrál Thomas Pieters, dvojnásobný vítěz Czech Masters.

Nepovedený start naopak zažili Matt Fitzpatrick, Billy Horschel, Nicolai Hojgaard či Adrian Meronk. Všichni tito hráči upsali jednu ránu, to ale stačí na umístění až ve druhé stovce. V paru poté odstartoval Matt Wallace či Danny Willett, který si chce spravit náladu po selhání na PGA Tour. Zítra tak tyto hráče čeká boj o cut.