Otěže ve Skotsku převzal Mansell, Old Course hráče brutálně vytrápilo

DP World Tour
Otěže ve Skotsku převzal Mansell, Old Course hráče brutálně vytrápilo

Hned na třech hřištích se tradičně hraje Alfred Dunhill Links Championship. Druhé kolo ale přineslo nepříznivé podmínky a například na Old Course se pod par hřiště dostal jediný hráč!


V pátek panovaly ve Skotsku doslova šílené podmínky. A na skóre to bylo znát - pod par zahrálo jen devět profesionálů, na Old Course dokonce jediný! Konkrétně jím byl Richard Mansell, jenž zahrál čtyři rány pod par a dostal se do celkového vedení se skóre -10.

Po více než čtyřech letech by chtěl na evropské tour uspět Alex Noren. Včera se mu podařilo upsat tři údery a na Mansella ztrácí dvě. Ve hře jsou také Antoine Rozner, Robert MacIntyre, Julien Brun či Callum Shinkwin, všichni tito hráči jsou v TOP 5 s minimální ztrátou na čelo.

V drsném počasí se trápila největší hvězda turnaje Rory McIlroy. Severní Ir zahrál sice tři birdie, přidal ale také tři bogey a především triple-bogey na čtyřparové čtrnáctce. Ve hře o titul tak momentálně není.

Ještě hůře ale dopadl dvojnásobný vítěz z Albatrossu Thomas Pieters. Ten se oproti první rundě zhoršil o neuvěřitelných osmnáct ran, k jednomu úspěchu na trojce přidal pět bogey, dva "dabláče" a triple na čtyřparu. I on je tak ze hry o titul.

K vidění bylo také eso, to na osmičce na hřišti Kingsbarns zahrál Eddie Pepperell.