Senzačním lídrem Sanderson Farms Championship je Detry, není ale sám

PGA TOUR
Senzačním lídrem Sanderson Farms Championship je Detry, není ale sám

Po dvou kolech Sanderson Farms Championship útočí na svůj největší úspěch v kariéře Belgičan Thomas Detry, jenž je v čele spolu s Kanaďanem Mackenziem Hughesem.


V posledních týdnech hraje Thomas Detry velmi dobře. Na BMW PGA Championship uhrál páté místo, na Fortinet Championship na úvod nové sezóny PGA Tour se jen těsně nevešel do elitní desítky.

A nyní hraje na Sanderson Farms Championship o titul. Obě kola byla velmi podobná - šest birdie a vždy jen jediné zaváhání. Na stejné skóre se dokázal dostat už jen Kanaďan Mackenzie Hughes. Ten přitom ve čtvrtek zahrál průměrně se dvěma birdie a jednou chybou za -1. Včera ale hřiště Country Club v Jacksonu rozstřílel devíti birdie bez jediné chyby.

Jen úder na tuto dvojici ztrácí Rakušan Sepp Straka, až na dělené čtvrté pozici jsou domácí hráči - Mark Hubbard a Scott Stallings. Ve hře o titul zůstává také největší favorit turnaje, světová dvanáctka Sam Burns. Šestadvacetiletý hráč v průběhu dvou kol udělal jen jednu chybu, potíže mu ale zatím dělá skórování na druhé devítce. Tam zahrál osmnáct parů.

Mimo hru už po dvou kolech jsou Rory Sabbatini, Wyndham Clark, Brendon Todd, Harry Higgs, Harris English nebo Jim Herman. Na víkend bylo třeba zahrát alespoň dvě rány pod par.