McIlroy dotahoval, třetí titul má ale Fox

DP World Tour
McIlroy dotahoval, třetí titul má ale Fox

Rory McIlroy ve finálové rundě mocně dotahoval, titul ale nakonec nezískal. Potřetí se na DP World Tour raduje Ryan Fox. Pro pětatřicetiletého Novozélanďana je to zcela jistě největší úspěch kariéry. 


Tlaku finálového kola a solidního náskoku podlehl Angličan Richard Mansell. Hned na druhé jamce přišel o dvě rány a brzy také o vedení. Druhou devítku sice orámoval dvěma birdie, mezitím si ale připsal čtyři chyby.

Leaderboardem se tak propadl na konečné dělené sedmé místo spolu s Dánem Mollerem a především s Tyrrellem Hattonem, který na Alfred Dunhill Links Championship obhajoval druhou pozici. O víkendu hrál Hatton naprosto skvěle, bez jediné chyby upsal jedenáct ran, což je i jeho celkové skóre.

O ránu lépe si vedl krajan Hattona Daniel Gavins, ani jemu podobně jako Mansellovi finálové kolo nevyšlo. Zazářil naopak Rory McIlroy. V neděli zahrál sedm birdie, jedinou chybu si připsal na sedmnáctce a právě ta rozhodla o tom, že nakonec McIlroy o titul nebojoval. Na vítězného Ryana Foxe ztratil dvě rány a na předposlední jamce tak spíše potřeboval zaskórovat.

To se nepovedlo ani Foxovi, ten už ale měl velmi solidní náskok před poslední trojicí jamek. I Fox si připsal sedm birdie, k tomu sice třikrát chyboval, na nejtěsnější vítězství mu to ale stačilo. O jediný úder porazil dvojici Alex Noren - Callum Shinkwin.

Fox ve Skotsku získal svůj třetí titul na DP World Tour, rozhodně ale ten nejlukrativnější. Co se dalších hvězd týče, dělenou desátou pozici vybojovali Billy Horschel nebo Louis Oosthuizen. A co se nejlepší desítky týče, do ní se vešlo hned sedmnáct golfistů, z toho osm hráčů ze Spojeného království. 

Vítězem Pro-Am turnaje se poté stali Callum Shinkwin a americký obchodník s uměním Alex Acquavella, kteří během čtyř dnů upsali sedmatřicet ran a zvítězili o tři údery.