Američané vyklidili pole, po šesti letech se znovu v play-off dočkal Hughes

PGA TOUR
Američané vyklidili pole, po šesti letech se znovu v play-off dočkal Hughes

Kanadský golfista Mackenzie Hughes uspěl na Sanderson Farms Championship a získal svůj druhý titul v kariéře na PGA Tour. Stalo se tak po téměř šesti letech a znovu v play-off. 


Po třech kolech měl k titulu nejblíže Mark Hubbard, třiatřicetiletý Američan ale finálový tlak nezvládl, do jamky mu nespadl snad jediný delší putt, výsledkem bylo +2 a nakonec dělené páté místo. Přesto se jednalo o nejlepší americký výsledek - společně s Keeganem Bradleym a Nickem Hardym.

Parádně hráli ve finále Jihoafričané Dean Burmester a Garrick Higgo. Oba zahráli po šesti birdie, prvně jmenovaný chyboval na rozdíl od Higga jen jednou, přesto skončil až za ním.

O titul si to nakonec rozdali Rakušan Sepp Straka a Kanaďan Mackenzie Hughes. Straka hrál znovu fantasticky a potvrdil úžasnou formu. Chyboval jen jednou, podruhé v turnaji ztatil na tříparové dvanáctce. Na čtrnáctce a patnáctce zaskóroval, ale poslední tři jamky ke skórování znovu nevyužil.

To Hughes tak dobře nezahrál, také zaznamenal jediné bogey, na Straku měl ale před finálovou rundou náskok dvou ran. Proto se oba dostali do play-off. První osmnáctka nerozhodla, oba zahráli par. 

Druhá jamka už nicméně rozhodnutí přinesla. Zatímco Straka i pošesté zahrál na osmnáctce par, Hughes na ní potřetí v turnaji zaskóroval a může se radovat z druhého triumfu na okruhu PGA Tour.

Mackenzie Hughes získal titul po téměř šesti letech a znovu se tak stalo v play-off. V listopadu roku 2016 na RSM Classic zvládl play-off o pěti hráčích.