Další Kanaďan s vítězstvím na PGA Tour. RSM Classic pro Svenssona

PGA TOUR
Další Kanaďan s vítězstvím na PGA Tour. RSM Classic pro Svenssona

Na začátku října na Sanderson Farms Championship slavil svůj druhý titul Mackenzie Hughes, nyní se poprvé dočkal další Kanaďan, RSM Classic ovládl Adam Svensson.


Ve finálové rundě RSM Classic hrál skvěle Angličan Callum Tarren a neměl daleko k senzačnímu vítězství. Zahrál bezchybně s šesti birdie a dlouho se držel v popředí leaderboardu. Brzy se na něj dotáhl Brian Harman, jenž také nechyboval a ke třem birdie přidal i eagle z pětiparové patnáctky. 

To Sahith Theegala na pětiparu nečekaně chyboval a ztratil dvě rány. Po této chybě ze sedmičky už ale také nezaváhal, pěti birdie zlepšil své skóre na -17 a mohl jen čekat, jak si povede Kanaďan Adam Svensson.

Tomu se famózně povedl už Moving day, kdy sice těžce zkousával bogey na jedenáctce, už předtím ale sedmkrát zaskóroval a kolo dne završil eaglem na patnáctce. V neděli už byl Svensson bezchybný a díky šesti birdie si došel pro svůj první titul na PGA Tour.

Osmadvacetiletému hráči, který narozeniny oslaví na Silvestra, se tak mění život. Kromě šeku na téměř 1,5 milionu dolarů si totiž konečně zahraje své první majory - konkrétně The Masters a PGA Championship. A dva roky nebude muset řešit kartu.

Do nejlepší pětky se znovu propracoval Seamus Power, irský golfista zaznamenal své třetí umístění v TOP 5 v řadě a hlasitě si říká o nominaci pro blížící se Ryder Cup.