Kousková se po děleném 49. místě těší do Kapského města. Věří v úspěch

Kousková se po děleném 49. místě těší do Kapského města. Věří v úspěch

Česká golfistka Sára Kousková opět prošla na Ladies European Tour do finálových kol. V jihoafrickém Johannesburgu na hřišti Modderfontein Golf Club se však nevyvarovala chyb a obsadila 49. místo. Turnaj ovládla Lily May Humphryes z Anglie s výsledkem -12 a na nejvyšším evropském ženském profesionálním okruhu oslavila první vítězství. Karavana LET se již přesunula do Kapského města, kde ve středu startuje její další podnik – Investec South African Ladies Open na hřišti Steenberg Golf Club.


Kousková absolvovala po více než dvou týdnech tréninku v Česku čtyři kola, která byla vesměs vyrovnaná. Ve středu zahrála 2 rány nad par, další dvě kola obešla v normě hřiště a v posledním kole se nevyvarovala chyb, z čehož pramenil výsledek +3. Celkově tedy 5 ran nad par, s čímž po turnaji nebyla spokojená. Udělala jsem tento turnaj docela dost chyb, které mě stály lepší skóre a samozřejmě i umístění. Bylo to někdy docela dost na houpačku, kdy moje skórkarta byla opravdu barevná,“ povzdechla si třiadvacetiletá golfistka v narážce na své třetí kolo, kdy několik bogey a birdie doplnila i dvěma eagly, i přesto však došla pouze v paru. Nicméně jsem spokojená s tím, že mě to nepoložilo a bojovala jsem. O to víc si cenním cutu, kterým jsem prošla a měla možnost si zahrát ve finálových kolech,“ okomentovala své počínání v Joburgu Kousková.

„Na turnaj jsem se moc těšila, nicméně hra v Joburgu nebyla perfektní. Rozhodně si ale do dalších týdnů beru to, že jsem schopná bojovat. Závěr druhého kola, kdy jsem bojovala o cut, mi ukázala, kam by se má hra měla ubírat. Vše jsem si vyhodnotila s týmem a teď už se těším na další turnaj, který nás čeká v Kapském Městě,“ uzavřela Kousková své počínání v Johannesburgu.

Do Kapského Města se přesunul celý okruh Ladies European Tour a Česko zde bude mít ve Steenberg Golf Clubu od 8. do 11. března opět silné zastoupení. Kouskovou doplní Tereza Melecká, Jana Melichová a Klára Davidson Spilková. „S Janou jsme se přesunuly do Kapského Města v neděli, která tady celá propršela. V pondělí jsme už měly možnost pořádně potrénovat a zahrát si devět jamek. V úterý nás čeká stejný program. Snažila jsem se věnovat v tréninku víc věcem, které jsme probrali s kouči. Jedním z klíčů bude udržet koncentraci minimálně tak, jak se mi to dařilo třeba na turnaji v Maroku. Uvidíme, co to přinese v turnaji,“ usmívá se Kousková, která je nadšená z dějiště turnaje.

„Hřiště a jeho okolí je fantastické. Tráva je trochu jiná než minulý týden, nicméně hřiště díky přívalům vody, které v posledních hodinách schytává, už jí moc nebere. Uvidíme, co to s ním udělá,“ svěřuje se Kousková, která však vidí zásadní faktor turnaje ještě trochu jinde. „Je to tady neskutečně větrné. Vítr v pondělí dosahoval téměř 40 km/h, následující dny to nemá být jinak. Hodně se ale bude měnit během dne. Ale to ke golfu prostě patří a rozhodně se na to nemůže nikdo z nás vymlouvat. Někdy máte štěstí a hrajete první dvě kola za lepších podmínek a další turnaj to může být přesně obráceně. Tak uvidíme, co nám následující dny přinesou. Já věřím, že budu mít důvod se usmívat i po turnaji,“ směje se Kousková, která vstoupí do prvního kola ve středu 8. března hned v prvním flightu v 7:20, druhé pak odstartuje o den později v 11:50 místního času.