Aberg předstihl Meronka, cutem prošlo všech dvanáct evropských bojovníků pro Ryder Cup

DP World Tour
Aberg předstihl Meronka, cutem prošlo všech dvanáct evropských bojovníků pro Ryder Cup

O víkendu si na BMW PGA Championship zahraje všech dvanáct evropských účastníků blížícího se Ryder Cupu, i když Rory McIlroy, Justin Rose a Nicolai Hojgaard měli namále. Do čela se propracoval Ludvig Aberg společně s krajanem Sebastianem Söderbergem, jen úder ztrácí Adrian Meronk či Tommy Fleetwood. 


Druhé kolo BMW PGA Championship se zpozdilo kvůli ranní mlze, i proto se bude dohrávat zítra. Jisté ale je, že cut bude nastaven na -1 a hned zítra ráno tak bude birdie potřebovat Francesco Molinari, kterému schází dvě jamky k dohrání kola.

Cutem prošlo všech dvanáct evropských golfistů, kteří se již na konci září zúčastní Ryder Cupu. Nejlépe si vede debutant Ludvig Aberg, jenž ve druhém kole nasázel osm birdie a z rovnováhy jej nerozhodilo ani double-bogey ze čtyřparové devítky. 

Jen o ránu hůře zahrál Tommy Fleetwood, osm ran upsal Sepp Straka a v TOP 20 najdeme i Tyrrella Hattona, Jona Rahma a Matta Fitzpatricka. Velmi dobře hrají také Tom Kim (-7) a Billy Horschel (-6), skvěle na svou nenominaci odpovídá Adrian Meronk.

Polský golfista se dlouho držel v čele turnaje, nakonec jej kromě Aberga překonal i další Švéd Sebastian Söderberg, který si čistou skórkartu pokazil hned na jedničce. Od té chvíle byl ale bezchybný, trefil sedm birdie a kolo zakončil eaglem na osmnáctce.

O víkendu si zahrají také Nicolai Hojgaard, Justin Rose či Rory McIlroy, tito hráči prošli přesně na ránu. Rose se zachránil díky birdie na osmnáctce a později jej napodobil také McIlroy, který poslední jamku dohrával už v poměrně velké tmě a na green osmnáctky si pro jistotu doběhl.

Mimo hru jsou ve Wentworthu naopak Eddie Pepperell, Marcel Siem, Jamie Donaldson, Wil Besseling, Victor Perez, Jazz Janewattananond či Pádraig Harrington. Kromě zmíněného Francesca Molinariho bude kolo dohrávat i jeho bratr Edoardo, ten ale na posledních dvou jamkách potřebuje závěr birdie - eagle.