Českým dámám se ve finále Swiss Ladies Open nedařilo, Mrůzek dělí v Portugalsku patnácté místo

Českým dámám se ve finále Swiss Ladies Open nedařilo, Mrůzek dělí v Portugalsku patnácté místo

Finálová kola se českým zástupcům na Ladies European Tour a Challenge Tour příliš nevydařila. Filip Mrůzek i přesto bere další umístění v TOP 15, nejlepší českou golfistkou je ve Švýcarsku Sára Kousková. 


Sára Kousková zahrála finálové kolo v paru a s výsledkem -2 jí patří dělená třicátá pozice. K lepšímu výsledku měla dlouho nakročeno Kristýna Napoleaová, na pětce ale přišla hned o tři rány a dohrála v paru.

To stačí na dělené 37. místo. O ránu hůře poté dohrála Jana Melichová, která po překvapivém double-bogey ze skórovatelné pětiparové sedmnáctky ztratila ve finále právě dvě rány.

Vítězkou se na Swiss Ladies Open stala Němka Alexandra Forsterling, která dnes ani jednou nechybovala a po pěti birdie včetně dvou na posledních dvou jamkách bere svůj první titul v profesionální kariéře. Z amatérů přitom mezi profíky vstoupila teprve loni v prosinci.

Nejlepší výsledek z českých golfistů a golfistek nakonec zaznamenal Filip Mrůzek. Ten v Portugalsku prožil poklidné finále se dvěma birdie a stejným počtem bogey. Se skóre -9 obsadil dělené patnácté místo sedm ran za vítězným Angličanem Marcem Pengem.