Spilkovou čeká závěr sezony, začíná v Saúdské Arábii

Klára Spilková
Spilkovou čeká závěr sezony, začíná v Saúdské Arábii

V posledních čtrnácti dnech se česká profesionálka Klára Davidson Spilková věnovala sponzorským povinnostem a týdenní přípravě ve španělské Malaze. Čeká ji totiž závěrečná fáze sezony, kdy odehraje poslední tři letošní turnaje. Prvním z nich je závěrečná z pětice týmových soutěží Aramco a následují dva na španělské půdě – turnaj na Mallorce a finálový podnik Ladies European Tour v Marbelle.


Právě týmová soutěž patří vedle majorů k vrcholům sezony, protože v omezeném startovním poli se nejen sejde silnější konkurence, ale mezi hráčky se rozdělí také vyšší bodové ohodnocení a odměny začínající na jednom milionu amerických dolarů.

Také na letošním pátém turnaji Aramco Team Series presented by Public Investment Fund se mezi startujícími objeví hvězdy jako Američanka a světová jednička Lilia Vu, čtyřka Minjee Lee z Austrálie nebo osmička Charley Hull z Anglie.

„Na turnaje Aramco se vždy hodně těším. Je to zajímavý formát, kdy hrajeme jak na sebe, tak za tým, a díky silnému startovnímu poli je to i daleko větší motivace. Je skvělé, že se mezi námi objeví třeba aktuální světová jednička nebo řada dalších hráček z LPGA Tour a světové desítky,“ vzkázala již ze Saúdské Arábie Davidson Spilková. 

Většina turnajů se zatím v Saúdské Arábii odehrála v nově budovaném Městě krále Abdalláha na přímořském hřišti Royal Greens, známém z DP World a Asian Tour. Tentokrát ale hráčky čeká pouštní oáza nedaleko Rijádu a málo známá osmnáctka Riyadh GC.

„Zatím jsem měla možnost prohlédnout si pouze druhou devítku, ale čeká mě ještě pro-am, tak si ho budu moci i s místním kedíkem projít celé. Je znát, že je to spíše místní a starší hřiště než standardní mistrovské, na která jsme běžně zvyklé. Na druhou stranu je zajímavé poznat nové město a hřiště celé umístěné v poušti, ze které vystupuje jen pár zelených ploch. První devítka je rovnější a jednodušší, druhá naopak obtížnější. Až ve druhé polovině do hry vstupují bunkery, voda a zvlněnější greeny. Pro náš turnaj zde postavili i novou klubovnu, která je nádherná a poskytuje nám velmi dobré zázemí,“ prozradila o hřišti profesionálka.

Vedle Davidson Spilkové, která se opět ujme pozice kapitánky týmu, se v 84členném startovním poli objeví i další tři česká jména. Vítězka minulé týmové soutěže z Hongkongu Kristýna Napoleaová, pátá z předešlého turnaje v Indii Sára Kousková a vítězka z Berouna 2022 Jana Melichová.