Napoleaová první pozici neudržela, nejlepší kolo předvedla z Češek Melichová

Napoleaová první pozici neudržela, nejlepší kolo předvedla z Češek Melichová

Kristýna Napoleaová i vinou dvou double-bogey zahrálo ve druhém kole jen v paru a přišla o první pozici. Nejlepší kolo z českých hráček zahrála na Mallorca Ladies Open Jana Melichová, která se posunula už do první desítky. 


Kristýna Napoleaová přitom úchvatně odstartovala i druhé kolo a po osmi jamkách hrála bezchybně za -3 a celkově za -9. O první pozici ale během následujících třech jamek přišla. Od devítky do jedenáctky totiž zahrála dvě double-bogey, přišla o pět ran a propadla se až na hranici elitní pětky.

Od té chvíle se ale sedmadvacetiletá hráčka vrátila zpět ke svému španělskému standardu, na patnáctce a sedmnáctce zaskórovala a dostala se pro dnešek alespoň na skóre even par.

Do Moving day půjde ze třetí pozice se ztrátou tří ran na vedoucí Chloe Williams z Walesu. Ránu na ni ztrácí německá golfistka a vítězka Swiss Ladies Open z půlky září Alexandra Försterling.

Z českých hráček zahrála nejlepší druhé kolo Jana Melichová. Na patnáctce přitom chybovala a dostala se až na even par. V dalším průběhu ovšem byla Melichová bezchybná, třikrát zaskórovala a s děleným devátým místem rozhodně může být spokojená.

Ránu pod par hřiště Son Muntaner Golf Club zahrála Sára Kousková a je dělená osmadvacátá. Klára Davidson Spilková naopak ránu ztratila a pětatřicáté místo ji rozhodně netěší.