Försterling v krátké době slaví podruhé, z českých hráček zahrála ve finále nejlépe Spilková

Klára Spilková
Försterling v krátké době slaví podruhé, z českých hráček zahrála ve finále nejlépe Spilková

Německá golfista Alexandra Försterling ovládla Mallorca Ladies Open a v krátké době slaví druhý titul na okruhu Ladies European Tour. I přes horší finálovou rundu se v TOP 10 udrželi Kristýna Napoleaová a Jana Melichová, jen těsně se mezi desítku nevtlačila Klára Davidson Spilková. 


Alexandra Försterling neudělala ve finále jedinou chybu, pětkrát se radovala z birdie a pohodlně si došla pro svůj druhý titul na okruhu Ladies European Tour. Třiadvacetiletá Němka prožila průlomovou sezónu na okruhu, během které získala dva tituly a vyšvihla se až na páté místo celkového pořadí sezóny.

V Race to Costa del Sol zazářila také Klára Davidson Spilková. Ta v sobotu taktéž nechybovala, čtyřikrát zaskórovala a posunula se až na dělené třinácté místo. V celkovém pořadí je poté devátá.

TOP 10 vybojovaly hned dvě české hráčky. Kristýna Napoleaová po skvostném úvodu polevila a ve finále zahrála dokonce ránu nad par. S -5 ale dělí skvělou šestou pozici. O ránu hůře v konečném součtu zahrála Jana Melichová, která sice ve třetí rundě zaznamenala pěti birdie, ale na desítce přišla o dvě rány a s chybičkou se musela srovnat i na jedničce a patnáctce.

Čtvrté české hráčce se na Mallorce nedařilo. Sára Kousková nedokázala na závěr zaskórovat, ztratila čtyři rány a dělenou šestačtyřicátou příčku za úspěch rozhodně považovat nebude.