Aberg završil průlomový rok titulem, za celé RSM Classic udělal jedinou chybu

PGA TOUR
Aberg završil průlomový rok titulem, za celé RSM Classic udělal jedinou chybu

Průlomový rok 2023 ozdobil švédský golfista prvním titulem na PGA Tour. Po geniálním víkendu triumfoval na RSM Classic a zapsal se do historie PGA Tour. 


Vyhrál na DP World Tour, získával skvělá umístění i na PGA Tour a zdálo se, že hlavním triumfem bude skvostná účast na Ryder Cupu. Teprve čtyřiadvacetiletý Ludvig Aberg ale zašel ještě dále a poprvé triumfoval i na PGA Tour.

Navíc naprosto úchvatným způsobem. Aberg zahrál na RSM Classic devětadvacet ran pod par, vyrovnal nejnižší skóre historie PGA Tour, které doposud držel Justin Thomas ze Sony Open z roku 2017, vyrovnal nejlepší výsledek šestatřiceti jamek a překonal rekord PGA Tour v rámci víkendového programu, když nasázel dvakrát 61 úderů.

Nebyl daleko ani od nesmrtelnosti, za kterou se považuje tzv. bogey-free tournament. V historii PGA Tour bez chyby zahráli celý turnaj pouze Lee Trevino, Charles Howell III, Scott Piercy, J.T. Poston, Joaquin Niemann, Mark Anderson, Andrew Putnam a Tom Kim.

K této vybrané společnosti se Aberg nepřidal, neboť jedinou chybičku udělal ve finálovém kole na tříparové dvanáctce, kde v předcházejících dnech zahrál par. Ve finále to nakonec takový boj nebyl, druhého Mackenzieho Hughese porazil o čtyři rány.

Eric Cole, který po sobotě ztrácel jediný úder, nezaskóroval na úvodních osmi jamkách a první devítku absolvoval za +1. Ve druhé už se rozjel, bylo nicméně pozdě. Dělené třetí místo ale zcela jistě bere.