Rahm se odhlásil z lednového turnaje PGA Tour. Je přestup k LIV Golf blízko?

PGA TOUR
Rahm se odhlásil z lednového turnaje PGA Tour. Je přestup k LIV Golf blízko?

Brooks Koepka, Bryson DeChambeau, Cameron Smith či Dustin Johnson. LIV Golf ukořistil už hodně elitních golfistů a nyní je podle nejrůznějších spekulací na řadě i světová trojka Jon Rahm.


Hráč číslo tři na světě a obhájce The Masters Jon Rahm je údajně blízko k podpisu do LIV Golf. O jeho přestupu z PGA Tour se spekulovalo už během Ryder Cupu, od té chvíle ale žádné konkrétní zprávy nepřicházely.

Náznak tu ovšem byl. A to, když Španěl opustil připravovanou TGL ligu, kterou založili Tiger Woods a Rory McIlroy. Druhý náznak přišel dnes.

Jon Rahm se odhlásil z turnaje American Express, kde měl přitom v polovině ledna obhajovat svůj loňský triumf. Po tomto momentu se o jeho přesunu hovoří ještě více. Za vše navíc mluví nabízená částka - Rahmovi bylo údajně nabídnuto 600 milionů dolarů!

K LIV Golf se přitom hned dvakrát vyjádřil negativně. První oficiální vyjádření Rahma přišlo před Genesis Invitational v roce 2022. "Je to jediný moment, kdy o tom budu mluvit. Vyhlašuji svou věrnost k PGA Tour. Věřím v tento produkt a věřím v Jaye Monahana. O saúdské lize se hodně mluvilo a spekulovalo. Není to ale nic, čemu bych věřil. Pro mou budoucnost je nejlepší PGA Tour," uvedl.

Následně se k LIV Golf vyjádřil letos v srpnu v podcastu Golf Sin Etiquetas. "Směju se, když o mně lidé mluví ve spojitosti s LIV Golf. Nikdy jsem ten formát neměl rád," doplnil.

Zdá se ale, že nyní může být vše jinak.