59 ran, penalizace a play-off. Niemann má první titul z LIV Golf, slaví i Rahm s Hattonem

LIV GOLF
59 ran, penalizace a play-off. Niemann má první titul z LIV Golf, slaví i Rahm s Hattonem

Joaquin Niemann prožil na úvodním podniku nové sezony LIV Golf pořádnou houpačku. Po kole za 59 ran přišel před finále o dvě rány za špatný drop, neproměnil putt na vítězství a musel do play-off. Přesto právě chilský golfista může slavit. 


Joaquin Niemann v prvním kole úvodního podniku třetí sezony LIV Golf nasázel 59 ran. Ve druhém kole zahrál ránu pod par, následně ale přišla ze strany LIV penalizace dvou úderů za špatnou úlevu a následný drop.

Ani ve finálové rundě to žádná hitparáda nebyla. Niemann upsal jedinou ránu, přesto měl putt na vítězství. Na poslední jamce jej ovšem neproměnil a musel do play-off. Dlouho to vypadalo, že se proti Niemannovi postaví Jon Rahm nebo Dean Burmester.

Hráči v závěrečném flightu ale chybovali, Rahm zahrál jen ránu pod par a na úvod se musí spokojit s děleným třetím místem. Společně s nově vytvořeným týmem Legion XIII ale vyhrál soutěž týmů. Kromě něj tak hned na úvod slaví také Tyrrell Hatton.

Do play-off šel s Niemannem nakonec Sergio García. Zkušený Španěl ve finále udělal jedinou chybku, šestkrát zaskóroval a opět po roce si dal šanci na triumf. Jenže podobně jako v Singapuru padl i v Mayakobě.

Zatímco s Goochem před rokem prohrál již na první jamce, v Mexiku se dohrávalo už potmě na čtvrté jamce. Niemann ale na rozdíl od zkušenějšího rodáka z Borriolu dokázal zaskórovat a může se tak radovat právě on.

Do nejlepší desítky se protlačili také Dustin Johnson, Brooks Koepka, Tyrrell Hatton, Louis Oosthuizen či Cameron Smith, neúspěchem naopak první turnaj nového ročníku skončil pro Phila Mickelsona (+11 a dělená 51. pozice) či Adriana Meronka. Ten na úvod svého působení v LIV Golf zahrál pět ran nad par a končí sedmačtyřicátý.

Dodejme také ránu finálového dne a turnaje. Na tříparové osmičce se prvního esa ve třetí sezoně LIV dočkal Angličan Richard Bland. A i díky němu nakonec obsadil solidní jedenácté místo.