Češkám úvod Ladies European Tour nevyšel, zítra se porvou o cut

Sára Kousková
Češkám úvod Ladies European Tour nevyšel, zítra se porvou o cut

Třem českým golfistkám úvodní kolo Magical Kenya Ladies Open podle představ rozhodně nevyšlo. Nejlépe si vedla Sára Kousková, s pěti ranami nad par ji ale zítra čeká náročný boj o cut. 


V čele Magical Kenya Ladies Open se nachází trio hráček s výsledkem -4. Žebříčkově nejlépe postavená je Angličanka Eleanor Givens, která i přes tři bogey zahrála skvělé kolo.

Bezchybně do turnaje vstoupila Jihoafričanka Cara Gorlei, která je až 905. hráčkou světa. Jen o pár míst výše se nachází Irka Lauren Walsch, jež zahrála stejné kolo jako Gorlei.

Češkám se na úvod vůbec nedařilo. Na dělené 75. příčce se nachází Sára Kousková, která zaznamenala jediné birdie. Na šesti jamkách naopak ztratila a zítra se porve o cut. Stejně jako Jana Melichová a Kristýna Napoleaová.

Prvně jmenované nevyšla především série jamek tři až šest, kde ztratila čtyři rány. Na čtyřparové desítce poté přišla o další dva údery a 88. pozice je poměrně daleko od ideálu. Napoleaová sice třikrát zaskórovala, na čtyřparové devítce ovšem ztratila hned tři údery po triple-bogey. Další dvě rány ztratila na sedmnáctce, na čtyřech jamkách poté připisovala bogey.