Kousková je ráda za cut. V Maroku ale chce výrazné zlepšení

Sára Kousková
Kousková je ráda za cut. V Maroku ale chce výrazné zlepšení

Sára Kousková si ze svého druhého letošního startu na Ladies European Tour odváží další cut. Na prestižním Aramco Saudi Ladies International, který přilákal díky dotaci 5 mil. USD do Rijádu nejen nejlepší hráčky Ladies European Tour, ale také širší světovou špičku z LPGA, vybojovala cenné 57.místo. To jí přineslo nejen šek na více než 15 tisíc euro, ale také body do žebříčku Order of Merit LET, kde jí nyní patří jako nejlepší české hráčce 24.místo.


Kousková vstoupila do prvního kola ve čtvrtek ve velmi složitých podmínkách. Za silného větru bojovala především s puttováním, kde jí evidentně nesedl přechod z pomalých greenů v Keni na ty rychlé v Saudské Arábii. Kolo zakončila frustrovaná s výsledkem +6. V pátek se uklidnil jak vítr, tak česká golfistka, což se projevilo I na výsledku. Češka zahrála 3 rány pod par, celkově pak s výsledkem +3 prošla přesně na ránu do víkendových bojů. Tam v sobotu zahrála nejdříve 4 rány nad par, aby turnaj zakončila solidním nedělním kolem v normě hřiště. Celkové skóre +7 jí v těžkých podmínkách stačilo na 57.pozici. Turnaj ovládla suverénně Thajka Tavatanakit, která odjíždí z Rijádu se šekem na téměř 700 tisíc euro. Do víkendových bojů postoupila s Kouskovou z Češek pouze Jana Melichová, která skončila šedesátá. Klára Spilková ani Kristýna Napoleaová cutem neprošly.

O těžkých podmínkách. Ve čtvrtek to bylo extrémní. Bohužel jsem neměla moc velké štěstí na startovní čas, kdy nás, které jsme startovaly okolo oběda, trápil šílený vítr. To ranní skupiny měly menší výhodu, ale tak to holt bývá – někdy mate štěstí na los, jindy ne. My jsme si to vychutnaly hned při prvním drivu. Na desáté jamce, kde standardně řešíme to, abychom nebyly moc dlouhé, jsme měly problem přepálit vodu, která byla 180m dlouhá. Bonusem bylo to, že jsme prakticky neviděly let míčku, protože extrémní vítr zvedal písek, který tvoří valnou část rijádského hřiště. Paradoxně mi pak při hře ve velkém větru nedělaly problem rány do greenu, ale kontrola míčku při puttování, protože I na greenech si vítr s našimi míčky dělal, co chtěl. Už si dlouho nepamatuji, že bych zahrál 39 puttů, ale byla to daň za přechod z pomalejších greenů v Keni na ty zatraceně rychlé, větrem ovlivněné, v Saudské Arábii.

O pátečním boji o cut. Po čtvrtku jsem byla dost frustrovaná a mrzelo mě, že jsem kvalitní hru v poli zazdila na greenech. Dali jsme si s Kubou ihned po čtvrtečním kole vydatný trénink puttování, ve kterém jsme pokračovali druhý den od 5 od rána. Teetime jsme měli v pátek ještě před sedmou hodinou, což bylo s ohledem na vítr pozitivní. Cíl jsme měli jasný, snažit se být trpělivý a stlačit co nejvíc ran pod par, abychom měli šanci zahrát si o víkendu. Jsem šťastná, že se nám to povedlo. Celé kolo jsme obešli bez bogey a na posledních šesti jamkách jsme třikrát skórovali, což přesně na ránu stačilo na víkend. Ale to čekání, zda to bude stačit, bylo celé odpoledne neskutečně dlouhé.

O celkovém výsledku. Když se budu spoléhat na první pocit, tak řeknu, že jsme spokojení. Ale opět jsou tu “ale”. Bereme cut, ale chceme hrát o vyšší příčky. Tenhle turnaj nám ukázal další věci, na které se je potřeba zaměřit trochu víc. Nechceme dělat nováčkovské chyby jako loni, chceme být lepší. Teď je potřeba dobře zregenerovat síly, protože první dva turnaje byly extrémně náročné – podmínkami, počasím, hřišti… Odehrála jsem za posledních 11 dní 8 ostrých kol, do toho přelety z Afriky do Arábie a zpět… I když už teď vím, že si dám den pauzu a golf mi bude chybět. Cíl je ale jasný, zregenerovat, zvyknout si po příletu do Maroka především na rychlost greenů a od čtvrtka tam zabojovat o co nejlepší umístění v dalším turnaji.