NEW ORLEANS: Propršený turnaj rozhodlo playoff. Vítězem je Stuard

Byl to letos úmorný turnaj Zurich Classic of New Orleans. Od začátku se golfisté prali s těžkými podmínkami, které panovaly na hřišti TPC Lousiana. Několikanásobná přerušení nakonec odsunula původně plánovaný konec o jeden den. Po domluvě byl navíc turnaj ukončen po třech o

Byl to letos úmorný turnaj Zurich Classic of New Orleans. Od začátku se golfisté prali s těžkými podmínkami, které panovaly na hřišti TPC Lousiana. Několikanásobná přerušení nakonec odsunula původně plánovaný konec o jeden den. Po domluvě byl navíc turnaj ukončen po třech odehraných kolech. Nejlépe se s nepřízní osudu popral třiatřicetiletý Brian Stuard, který se zároveň dočkal svého premiérového triumfu na okruhu PGA Tour. Bylo to ale obrovské drama. Po třech kolech dělil Stuard spolu s Jamiem Lovemarkem a Jihokorejcem Byeong-Hun Anem vedení, a tak muselo přijít play-off. V něm už Stuard neponechal nic náhodě a ve druhém rozstřelu rozhodl o svém vítězství. "Nehrál jsem nijak skvěle po celý turnaj. Zůstal jsem ale trpělivý, což se vyplatilo," řekl čerstvý šampión. Jeho triumf je o to úctyhodnější, že ani na jedné z 54 jamek nezahrál bogey. Na čtvrtém místě se s konečným skóre -14 umístil Bobby Wyatt. O úder hůře pak skončila trojice Chris Kirk, Jason Day a Jhonattan Vegas. Konečné pořadí turnaje Zurich Classic of New Orleans najdete ZDE. https://twitter.com/PGATOUR/status/727183478337445888

Zdroj: PGATour.com