Hrát golf jen tak? To přece NEJDE!

Tak o co budeme hrát, ptám se… Pojďme hrát jen tak. Budeme hrát pro radost. To jsou nejčastější odpovědi před startem flightu. Tak se hraje pro zábavu, i když vlastně o zábavu úplně nejde.

– DAVID OWEN

Někteří lidé si myslí, že uzavření jakékoliv sebemenší sázky je znevážením golfu jako takového. Jenže golf bez rizika je zároveň golf bez odměny. Z mých letitých zkušeností je patrné, že hráč, který jde po hřišti jen tak pro zábavu bez oživení, nikdy nezažije opravdovou radost, když promění více než metr a půl dlouhý putt.

, Image: 216033251, License: Royalty-free, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Alamy

Ilustrační foto / Profimedia.cz

Podvodníky nechme stranou, účel sázek přece není ekonomický. Je naopak psychologický a snad nikdo normální se více či méně vyhecovanou partičkou s kamarádem nesnaží zbohatnout. Navíc větší potěšení ze zvýšenou motivací poháněné činnosti znají i děti už odmalička. A pak výše sázek není (většinou) tak podstatná, aby člověk, který prohrává, musel cokoliv sčítat a bát se, že ho hra zruinuje.

Se skotským kolegou jsme jednou hráli tak tvrdě, jako kdyby šlo o Ryder Cup, a přitom bylo v sázce pár drobných. Bez této motivace by jakékoliv napětí neexistovalo. Je vlastně docela jedno, jak se pravidla a vyplácení výher mezi jednotlivci nebo v celých skupinách nastaví, jestli jednorázově nebo třeba za celou sezonu, ale musí to v turnaji i mimo něj prostě být, aby golf měl ten správný šmrnc! I kdyby mělo jít nakonec třeba o čokoládu…

Autor článku: L.80

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace