MATUŠ nakonec dělený 18. BOJ o kartu pokračuje

O tom, jak je německá Pro Golf Tour vyrovnaná, alespoň z pohledu hry o kartu na Challenge Tour, se ukazuje jen tři turnaje před jejím koncem. Zatím jediným hráčem, který už pomalu může se vstupenkou do druhé evropské ligy počítat, je se ziskem 29 651 eur Němec Nicolai Von Delling

O tom, jak je německá Pro Golf Tour vyrovnaná, alespoň z pohledu hry o kartu na Challenge Tour, se ukazuje jen tři turnaje před jejím koncem. Zatím jediným hráčem, který už pomalu může se vstupenkou do druhé evropské ligy počítat, je se ziskem 29 651 eur Němec Nicolai Von Dellinghausen. Na dalších čtyřech postupových místech zatím není ani zdaleka nic rozhodnuto. Navíc po turnaji Gut Bissenmoor Classic, kdy do hry ze sedmé pozice promluvil Švýcar Marco Iten. Stanislav Matuš nezačal v Německu nejlépe, zahrál kola za +2, +1 a v paru, kdy s konečným výsledkem +3 obsadil 18. dělenou pozici. „Hřiště bylo super, ale tentokrát mě nepodrželo puttování a krátká hra. Z týčka byly všechny rány dobré. Právě v sobotu jsem měl v plánu zaútočit na top 10, ale celý den pršelo a foukal silný vítr. Škoda. Před sebou mám ještě tři turnaje a budu bojovat až do konce,“ napsal ještě z Německa Matuš. Jeho největší konkurenti o postup Nizozemci Robbie Van West a Dylan Boshart sice skončili až za ním na 26., resp. 51. pozici, polepšili si ale hráči v žebříčku před ním. Na pátém místě se shodně umístili Portugalec Pedro Figueiredo a Angličan Ben Parker. Oba si tak jen upevnili druhé a třetí místo v žebříčku Order of Merit. Do hry však ze sedmé pozice vstoupil Švýcar Iten, který turnaj v Německu dokázal ovládnout a o jednu ránu porazil po druhém kole vedoucího Němce Finna Fleera. Jako prémii si připsal 5000 eur a českého hráče odsunul na pátou, poslední postupovou pozici. KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE GUT BISSENMOOR CLASSIC NALEZNETE ZDE O všem se tak bude rozhodovat na posledních třech turnajích Pro Golf Tour, které se odehrají od 16. do 18. srpna opět v Německu, od 3. do 5. září v polské Wroclavi a vše vyvrcholí na finálovém turnaji v resortu Castanea v německém Adendorfu, kde se hraje o celkovou prémii 50 tisíc eur.