Thomas dělí vedení v Bostonu, Spieth a DJ nejsou daleko

Druhý turnaj Playoffs FedEX Cupu zatím nezná vítěze. A to proto, že Američané slaví v pondělí svátek práce. Do finálového kola Dell Technologies Championship půjdou z prvního místa Marc Leishman a Justin Thomas se skóre -12. Zá zády však mají početnou skupinu hvězdných hráčů.

Fantastickou sezónu se na TPC Boston, kde se tradičně hraje druhý podnik Playoffs, pokusí ještě vylepšit Justin Thomas. Po triumfech v Malajsii, na turnaji šampiónů, na Havaji a na majoru PGA Championship bude útočit už na svůj pátý titul po nedělních 63 ranách (-8).

„Cítil jsem, že mám hru totálně pod kontrolou,“ řekl Thomas po dohrání kola. „Ale je to docela šílené, když si pomyslím, že jsem zahrál par na všech pětiparových jamkách,“ dodal.

Justin Thomas (Foto: Profimedia)

Justin Thomas a Dustin Johnson (Foto: Profimedia)

Trochu překvapený byl po konci třetího dne Jordan Spieth. Ani 66 ran mu totiž nestačilo na průběžné vedení. „Nemohl jsem hrát o moc lépe. Myslel jsem si, že když stáhnu ztrátu po polovině kola o dvě rány, bude to obrovský úspěch,“ prohlásil.

Po vítězství v New Yorku minulý týden se o další titul bude chtít porvat Dustin Johnson, který měl ve třetím kole impozantní závěr, kdy skóroval na čtyřech z posledních pěti jamek. Do pondělního finále půjde se ztráou tří ran.

Opět po roce bude na titul útočit i Paul Casey. Angličan šel před dvanácti měsíci v posledním flightu s pozdějším vítězem Rory McIlroyem, který zahrál 65. Tentokrát Caseymu závěrečný flight unikl o jedinou ránu.

Průběžné pořadí

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace