Hrajte s železem co nejlépe: VIDEO instruktáž vám pomůže!

Proč mají profesionální golfisté tak dobrý kontakt hole s míčem u ran železy? Protože zůstávají při švihu směrem k míči, příliš nevychylují trup a rozhodně se nezvedají z pozice při založení tak, jak to dělá řada amatérů ve snaze pomoci míči do vzduchu.

Jak na to, abyste se profíkům přiblížili? Možná jste slyšeli termíny „krýt si míč“ nebo „zůstat nad míčem“. Znamená to, že musíte při impaktu vnímat, že vaše hruď vždy směřuje k míči. Skvělý trik k procvičení tohoto pocitu je hrát rány ze svahu dolů. Svah by neměl být tak strmý, aby vás vyvedl z rovnováhy, měli byste však vnímat, že se vaše přední noha při švihu pevně opírá do země. Tuto pozici vidíte u všech profesionálů i v přiloženém výukovém videu Seana Foleyho.

 

 

Chcete-li i vy provést solidní kontakt s míčkem, švihněte podél svahu a udržujte při impaktu shaft hole nakloněný směrem k cíli. Pokud strávíte dostatečný čas nácvikem ran ze svahu dolů, míč ležící v rovině pro vás poté bude hračkou.

 

FOLEYHO TIP
Kde byste měli hrát míč u ran železy? Bez ohledu na to, jakou hůl používáte, založte s míčem nepatrně za pozicí levého prsního svalu. Tím je zajištěno, že nejnižšího bodu švihu dosáhnete před pozicí míče. Udeřte míč seshora dolů a vysekněte divot.

Autor článku: L.80

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace