Téma týdne. Potřebují golfisté posilovat?

Téma týdne. Potřebují golfisté posilovat?

golf-pushups-11-09-instagramsMomentálně nejprobíranější téma ve světě golfu rozdělila příznivce tohoto sportu na dva tábory. Jedni věří, že cvičení je k ničemu a golfistu v ničem nevylepší, jiní zase, že pomáhá. Tuto debatu rozvířil analytik televizní stanice Golf Channel Brandel Chamblee, když vyjádřil obavy o Roryho McIlroye a jeho nadměrné posilování.

A měli by tedy golfisté cvičit? Ano, jistě, každý by měl cvičit. Posiluje to ducha, sebevědomí a fyzickou kondici. Otázkou však je, jestli to skutečně pomáhá golfistům v jejich hře. Rory McIlroy očividně věří, že ano. V posledních dnech se na sociálních sítích navíc hodně činil, aby o tom přesvědčil i ostatní. Třetí muž světového žebříčku chce zajisté vypadat dobře, ale hlavně se chce cítit dobře. Pakliže mu cvičení pomáhá zlepšit psychiku, jednoznačně mu to pomůže i v samotné hře. Na druhé straně jsou zase golfisté jako Bubba Watson nebo John Daly, kteří trefují míčky stejně daleko bez jakéhokoli cvičení navíc. Těžko tak můžeme říci, co je lepší či co je zbytečné. U každého funguje něco jiného, a tak bychom to měli brát. Snad to pochopí i ti nejzarputilejší debatéři.

Zdroj: GolfDigest.com 

Autor článku: Jan Čermák

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace