Jon Rahm: Černý kůň letošního Masters

Jon RahmV neděli se ještě s Dustinem Johnsonem přetahoval o titul z WGC v Mexiku, na začátku nového týdne už nováček na PGA Tour Jon Rahm míří do Augusty, aby si poprvé v životě vyzkoušel hřiště prvního majoru sezony.

Rodák z Barriky ve Španělsku prožívá raketový vzestup ve své kariéře. Začalo to už loni na US Open, kde se ještě jako amatér umístil v Oakmontu na senzačním 23. místě. Týden na to přestoupil k profesionálům a hned si připsal třetí místo na Quicken Loans National. Třetí místo mu navíc vyneslo víc než jen tučnou finanční odměnu, zároveň se kvalifikoval na The Open. Na jediném majoru v Evropě se 22letému Španělovi tolik nedařilo. Přesto prošel cutem a dělil 59. místo. Při prvních dvou startech na majorech pokaždé prošel cutem a to je skvělá vizitka.

Pak si ještě stihl připsat parádní druhé místo na RBC Canadian Open, ale to nejlepší si nechal až na letošní sezonu. Koncem ledna totiž ovládl Farmers Insurance Open. A titul získal snad tím nejlepším možným způsobem – proměněným puttem z téměř 30 metrů do eaglu.

Jon Rahm možná není tak často v hledáčku médií, ale pozornost si rozhodně zaslouží. A bookmakeři tohoto konzistentního hráče před startem Masters vůbec nepodceňují. S kurzem 25 ku 1 patří naopak k vážným adeptům na zisk zeleného saka. Bývalí šampioni z Augusty Bubba Watson nebo Adam Scott mají dokonce o něco vyšší kurz, konkrétně 30 ku 1.

Mladý Španěl v tomto týdnu nebude hrát Valspar Championship. Místo toho zavítá po Magnolia Lane na jedno z nejslavnějších hřišť světa, kde v prvních tréninkových kolech otestuje nástrahy Augusty.

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace