Nervák pro SPILKOVOU. Ve Španělsku těsně prošla cutem

Jen o vlásek prošla Klára Spilková cutem na Andalucía Costa del Sol Open de España Femenino. Česká profesionálka se ve druhém kole zhoršila, zapsala 75 ran (+3) a klesla na průběžné 59. místo. Víkendová kola ji ale tentokrát neuniknou.

Klára Spilková (Foto: Tristan Jones/LET)

Klára Spilková (Foto: Tristan Jones/LET)

Po skvělém úvodním kole ve čtvrtek, kdy zahrála 70 ran (-2) a udělala velký krok směrem k víkendu na pobřeží Costa del Sol, se v tom druhém strachovala do poslední chvíle. Nakonec však všechno dobře dopadlo, cut zůstal na skóre +1, které drží právě i Spilková.

Přitom úvod druhého kola ji vyšel výborně – hned na jedničce zapsala birdie. Kritická pasáž přišla na jamkách sedm, osm, devět. Bogey, double bogey a bogey znamenala pád nebezpečně blízko hranice cutu. Druhou devítku zvládla v paru a celkově podepisovala 75 ran.

Další průběh měly ve svých rukách její soupeřky. Naštěstí pro českou hráčku svými výkony neposunuly hranici na EVEN par. V čele turnaje je Angličanka Georgia Hall, druhé místo dělí loňská vítězka turnaj Azahara Muñoz s Carlotou Cigandou, která absolvovala první dvě kola ve flightu se Spilkovou.

Průběžné pořadí

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace