Soupeři bez šance. Turnaj ŠAMPIÓNŮ ovládl jasně DJ

Prvním vítězem v novém roce a šampiónem šampiónů se stal na Havaji Dustin Johnson. Třiatřicetiletý Američan zahrál na Kapalue všechna kola pod 70 ran, ale především velmi vydařený víkend mu zajistil titul o osm ran. DJ zaznamenal své sedmnácté vítězství na PGA Tour.

Dustin Johnson slaví své první vítězství v roce 2018 na Havaji na Turnaji šampiónů (Foto: Profimedia)

Na turnaji šampiónů je to jeho druhý triumf, tentokrát však drtivý. Osm ran svému nejbližšímu pronásledovateli na turnajích PGA Tour ještě nikdy nenadělil. A jasně tím vyslal zprávu pro své soupeře, že post světové jedničky, který drží už téměř rok, nehodlá pustit zadarmo.

Johnson se držel v popředí už po prvních kolech (69, 68), ale teprve o víkendu za to vzal pořádně. Sobotních 66 mu zaručilo vedení o dvě rány, které v nedělním finále postupně navyšoval. Už po první devítce měl náskok šesti ran. Na druhé ze svého tempa neubral a v cíli mohl slavit výhru o propastných osm ran.

A jako třešničku na dortu si ještě málem vychutnal hole in one na čtyřparu dlouhém 430 yardů. Téměř 400metrový drive poslal pouhých 6 palců (15 centimetrů) od jamky. Byl z toho jednoduchý eagle.

„Hrál jsem dobře, navíc na hřišti, které mi hodně sedí,“ řekl po skončení turnaje DJ.

Americký bomber v průběhu kola, v němž neustále navyšoval svůj náskok, neplánoval hrát tzv. údržbu. „Po Číně, kde jsem se ve finálovém kole trochu trápil (Johnson zahrál závěrečné kolo WGC-HSBC za 77 ran, čímž přišel o titul), jsem nechtěl něco podobného zopakovat. I když jsem byl po první devítce 20 pod par, stanovil jsem si cíl dohrát to za -25. Prostě jsem nepouštěl nohu z plynu a hrál dobře i na druhé devítce,“ uzavřel.

V souboji o druhé místo uspěl Jon Rahm o ránu před Brianem Harmanem. Vysoko (T4.) skončil i vítěz Hero World Challenge z prosince Rickie Fowler. Obhájce loňského titulu Justin Thomas se na turnaji tři kola trápil. Vysvobozením pro něho bylo až finálové kolo, které zahrál za 67 ran (-6). To mu stačilo na posun na konečné dělené 22. místo.

LEADERBOARD

Autor článku: Jonáš Mencl

Sdílet

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace