JESSICA KORDA vyhrála LPGA v Thajsku, její sestra Nelly v top 20

Snový vstup do nové sezony prožívá Američanka českého původu Jessica Korda. Při svém prvním startu na LPGA v roce vyhrála v Thajsku a na nejlepším ženském okruhu si připsala už své páté vítězství. Její mladší sestra Nelly bojovala o top 10, nakonec však brala d

Snový vstup do nové sezony prožívá Američanka českého původu Jessica Korda. Při svém prvním startu na LPGA v roce vyhrála v Thajsku a na nejlepším ženském okruhu si připsala už své páté vítězství. Její mladší sestra Nelly bojovala o top 10, nakonec však brala dělené 14. místo. „Nemohu tomu uvěřit, snažila jsem se uhrát nějaká birdie, ale stejně jsem byla nervózní,“ komentovala bezprostředně po svém triumfu Jessica. Čtyřiadvacetiletá Američanka zvítězila v rekordním skóre turnaje -25, osobní i turnajový rekord v jednom kole vytvořila ve druhém kole, kdy zahrála 62 ran (-10). Pro starší ze sester je úspěch o to cennější, že teprve před měsícem se plně zotavila z velmi bolestivé operace čelisti. „Ani nevím, kolikrát jsem za poslední roky vstávala bez bolesti,“ prozradila na začátku února Korda, která se po operaci stravovala polévkami a výživovými nápoji, zhubla šest kilo. I proto se prvních dvou turnajů sezony neúčastnila. Nastoupila až v tomto týdnu na Honda LPGA Thailand. A návrat k turnajovému golfu to byl vskutku impozantní. Během čtyř dnu totiž nasázela 25 birdie a 3 eagly. O čtyři rány za sebou nechala Lexi Thompson a Moryii Jutanugarn. O další tři rány zpět zaostala Minjee Lee. Lexi Thompson si druhým místem zajistila post světové jedničky, na který se posune v pondělí při novém vydání světového žebříčku. Nejlepší ženskou golfistkou na světě se stane poprvé v kariéře. Velmi dobrý turnaj má za sebou také Nelly Korda. Mladší sestra Jessicy uchvátila především třetím kolem za 65 ran (-7), v němž se v jednu chvíli ocitla na druhém místě za svou sestrou. Finále ji ale nevyšlo podle představ, zahrála pouze v paru a obsadila 14. místo. LEADERBOARD [caption id="attachment_25067" align="alignnone" width="800"] Jessica Korda vyhrála Honda LPGA Thailand (Foto: Twitter)[/caption] https://twitter.com/LPGA/status/967695334762622976