Horschel jako první Američan získal titul na turnaji Rolex Series

European Tour
Horschel jako první Američan získal titul na turnaji Rolex Series

Billy Horschel jako první Američan získal triumf na turnaji kategorie Rolex Series, když o jednu ránu přehrál všechny své soupeře. Nečekaně blízko byl Jamie Donaldson, v závěru selhal Kiradech Aphibarnrat. 


Od osmé jamky třetího kola neudělal Billy Horschel na BMW PGA Championship jedinou chybu. A nakonec si jako první Američan dokráčel pro titul z turnaje Rolex Series. Dnes mu k tomu stačilo sedm birdie, rozhodla osmnáctá jamka.

Závěr naopak naprosto nezvlád Kiradech Aphibarnrat. Ten hrál po šestnáctce kolo za -9 a směřoval k titulu. Jenže druhou ránu na pětiparu absolutně nezvládl. Hrál dvě provize a ačkoliv nakonec úvodní míček našel, bogey neutekl.

Ztratil tak jediný úder, stejně jako Jamie Donaldson a Laurie Canter, který se tak svého premiérového titulu znovu nedočkal. Mohla za to především nudnější druhá devítka. Po dvou birdie na třech jamkách zahrál šest parů v řadě. 

Ani vynikající výkon Justinu Roseovi na nominaci pro Ryder Cup nestačil, stejně tak se nedostalo na Henrika Stensona, který přitom znovu odehrál velmi kvalitní turnaj.

Skóre -8 ale stačilo jen na dělené třicáté místo. Stejnou pozici získal také nestárnoucí Miguel Ángel Jiménez. Až za nimi skončili Francesco Molinari, Viktor Hovland, Graeme McDowell, Rafa Cabrera-Bello, Lee Westwood či Danny Willett.